Izvor: RTS, 13.Jan.2015, 16:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poplavljen put Botoš-Tomaševac
Put između sela Botoš i Tomaševac zatvoren je od danas za saobraćaj, pošto se kod brane na kanalu Dunav-Tisa-Dunav izlila reka Tamiš. Sem toga nije bilo većih problema u Srednjem Banatu zbog povećanja vodostaja reka.
Živa Jankov iz sela Botoš uvek kada Tamiš počne da raste prošeta do kritičnog mesta na putu od njegovog sela do susednog Tomaševca. Kaže da često upozorava vozače da ne pokušavaju >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da voze kroz vodu, jer se ne može oceniti trasa puta, pa se rizikuje nesreća.
"Ovde se redovno izliva Tamiš čim poraste vodostaj. Od prevoznih sredstava sada mogu samo proći traktori, ali vrlo teško. Do večeras neće više niko moći da prođe. Za sada nema problema da se reka izlije u njive, a selo Botoš je zaštićeno, jer je znatno više od reke", kaže Živa Jankov.
Sada se od jednog do drugog sela mora ići zaobilazno preko Zrenjanina, a to je umesto sedam, oko 40 kilometara puta.
Tamiš se na delu toka od granice sa Rumunijom do Sečnja nalazi u režimu redovne odbrane od poplava i vodostaj kod sela Jaša Tomić je 550 santimetara, što je pola metra ispod nivoa vanredne odbrane od poplava. Zbog porasta Tamiša, povećan je nivo vode i u kanalu Dunav-Tisa-Dunav.
Danilo Popović iz sela Banatski Despotovac je došao da proveri da li se na kanalu može pecati u ove zimske dane.
"Kanal je pun ledenih naslaga, voda je brza. Zasad nema nekih problema zbog toga, a bilo bi još bezbednije da su obale očišćene od rastinja i da se na dnu ne nalazi toliko mulja", kaže Popović.
U vodoprivrednom preduzeću Vode Vojvodine navode da je do povećanja vodostaja došlo, zbog topljenja snega u slivovima banatskih reka u Rumuniji, i da je na nasipima u našoj zemlji, zbog toga, organizovano svakodnevno dežurstvo.
rts.zrenjanin@rts.rs
+381 23 534 566
Pogledaj vesti o: Poplave
Put u Sečnju zatvoren zbog izlivanja Tamiša
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Jan.2015
Put Botoš-Tomaševac u opštini Sečanj od danas je zatvoren za saobraćaj, a zbog izlivanja reke Tamiš kod brane na kanalu Dunav-Tisa-Dunav...Meštani Botoša kazali su da se Tamiš na tom mestu redovno izliva čim poraste vodostaj, te da se tim delom puta teško može proći i traktorima, pa do Zrenjanina...
















