Izvor: RTS, 04.Avg.2015, 04:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poplave u Tetovu, petoro stradalo
Najmanje pet osoba, među kojima je četvoro deca, stradalo u jakom nevremenu koje je zahvatilo Tetovo. Ima i nestalih i povređenih.
Snažno nevreme, praćeno jakom kišom i vetrom, u popodnevnim satima je zahvatilo makedonski grad Tetovo. Izlila se reka Pena, koja je poplavila grad i okolinu, javlja Sitel.
Kako je javila makedonska agencija MIA, u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << poplavi je nastradalo dete od 10 godina, a u tetovsku bolnicu je dovezeno beživotno telo 13-godišnje devojčice, najverovatnije iz sela Šipkovica.
Prema nepotvrđenim informacijama, u Šipkovici je stradalo dvoje dece, uzrasta četiri i pet godina, a život je izgubio i jedan 80-godišnji muškarac dok se vraćao iz seoske džamije, prenosi Tanjug.
Put do Šipkovice je zatvoren zbog odrona koji je blokirao put, a selo je ostalo i bez struje.
U Tetovu su ulice i kuće poplavljene, a stabla koja je vetar oborio oštetila su automobile. Pričinjena je velika materijalna šteta.








