Izvor: RTS, 28.Jun.2012, 21:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poplave u Indiji
Najmanje 27 osoba poginulo, a oko 900.000 napustilo svoje domove nakon što su obilne monsunske kiše poplavile velike delove severoistočne indijske države Asam.
U velikim poplavama u indijskoj državi Asam život je izgubilo najmanje 27 osoba, dok je oko 900.000 bilo primorano da napusti svoje kuće.
Predstavnik lokalnih vlasti Asama rekao je da je u poplavama koje su nastale kao posledica obilnih monsunskih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kiša prošlog vikenda stradao 21 od ukupno 27 distrikta.
Ministar poljoprivrede Asama Niamoni Sen Deka rekao je za Frans pres da je do sada 27 osoba poginulo u odvojenim incidentima, uključujući i petoro ljudi koji su izgubili život kada je potonuo njihov brod.
Kako je Deka rekao u izjavi AFP-u u Guvahatiju, reka Bramaputra preplavila je svoje obale na mnogim mestima.
U obližnjem Bangladešu, monsunske kiše izazvale su poplave i brojna klizišta u kojima je poginulo oko 100 ljudi.















