Pomoć za Srbiju i BiH stiže i iz Hrvatske

Izvor: Vesti-online.com, 19.Maj.2014, 17:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pomoć za Srbiju i BiH stiže i iz Hrvatske

U Hrvatskoj se na više mesta prikuplja pomoć poplavama ugroženom stanovništvu Srbije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Pomoć polavljenim područjima stiže i iz Hrvatske

 

Tako su danas na prikupljanje pomoći pozvale organizacije Srba u Hrvatskoj - Srpsko narodno veće, Samostalna demokratska srpska stranka, Srpsko kulturno društvo Prosveta, Srpsko privredno društvo Privrednik i Zajedničko veće opština.

 

Oni su apelovali >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << na građane da u njihove centre dostave stvari poput higijenskih potrepština, dezinfekcionih sredstava, opreme za decu, dečje hrane, konzervirane hrane sa dužim rokom trajanja i vodu.

 

Žiro račun za pomoć poplavljenima je:

HR 142360000 1500 105700

(obavezno sa naznakom "za pomoć poplavljenima")

Dodatne informacije mogu se dobiti na broj telefona

01 48 86 368

 

Takođe je otvoren i žiro račun na koji se može uplatiti novčana pomoć, a po završetku akcije najavili su da će javnost obavestiti o količni prikupljenih sredstava i materijalne pomoći.

Evo kako pomoći ugroženima u poplavama

 

U akciju pomoći ugroženom stanovništvu Srbije, BiH i Hrvatske još ranije se uključio i Crveni krst Hrvatske.

 

Za Srbiju i BiH moguća je samo uplata novca na račune otvorene za pomoć, dok se za područje Hrvatske prikupljaju i u ovom trenutku najpotrebnija sredstva - dečja hrana, proizvodi za održavanje higijene, pelene za decu i odrasle, donje rublje, pokrivači i posteljina.

  I njima je pomoć neophodna: Brčko pod vodom

 

Uz to je pokrenut i donatorski telefon za pomoć stanovništvu iz poplavljenih područja u istočnoj Slavoniji.

 

Poziv za pomoć ugroženima u Srbiji uputila je danas i Ambasada Srbije u Zagrebu. Na sajtu ambasade pozvani su građani da u njene i prostorije konzulata u Rijeci i Vukovaru dostave pomoć u robi.

 

Može se uplatiti i novčana pomoć na račun otvoren u Zagrebačkoj banci.

 

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić izjavio je danas da je s kardinalom Josipom Bozanićem dogovorio da pomoć za stradale u poplavi u istočnoj Hrvatskoj, odnosno BiH i Srbiji organizuju Grad Zagreb, Karitas Zagrebačke nadbiskupije i Crveni krst grada Zagreba.
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.