Izvor: Radio Slobodna Evropa, 23.Mar.2010, 17:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od kolere u Lusaki 12 žrtava

Najmanje 12 ljudi umrlo je od kolere u Lusaki nakon poplava izazvanih obilnim padavinama koje su zagadile vodu za piće, saopštilo jezambijsko ministarstvo zdravlja.  Portparol  ministarstva zdravlja izjavio je da su u Lusaki prijavljena 562 slučaja kolere, dok su prošle sedmice u cijeloj zemlji registrovana 694 slučaja, a većina zaraženih je iz područja pogođenih ozbiljnim poplavama. "Poplave su pogoršale situaciju, što je prouzrokovalo izlijevanje vode iz septičkih ...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Povezane vesti

Najmanje 12 ljudi umrlo od kolere

Izvor: Glas javnosti, 24.Mar.2010, 12:32

LUSAKA - Najmanje 12 ljudi umrlo je od kolere u Lusaki posle poplava izazvanih obilnim padavinama, koje su zagadile vodu za piće, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Zambije...Portparol ministarstva zdravlja Ruben Mbeve izjavio je da su u Lusaki prijavljena 562 slučaja kolere, dok su prošle sedmice...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.