Izvor: Radio Slobodna Evropa, 23.Mar.2010, 17:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od kolere u Lusaki 12 žrtava
Najmanje 12 ljudi umrlo je od kolere u Lusaki nakon poplava izazvanih obilnim padavinama koje su zagadile vodu za piće, saopštilo jezambijsko ministarstvo zdravlja. Portparol ministarstva zdravlja izjavio je da su u Lusaki prijavljena 562 slučaja kolere, dok su prošle sedmice u cijeloj zemlji registrovana 694 slučaja, a većina zaraženih je iz područja pogođenih ozbiljnim poplavama. "Poplave su pogoršale situaciju, što je prouzrokovalo izlijevanje vode iz septičkih ...
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Najmanje 12 ljudi umrlo od kolere
Izvor: Glas javnosti, 24.Mar.2010, 12:32
LUSAKA - Najmanje 12 ljudi umrlo je od kolere u Lusaki posle poplava izazvanih obilnim padavinama, koje su zagadile vodu za piće, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Zambije...Portparol ministarstva zdravlja Ruben Mbeve izjavio je da su u Lusaki prijavljena 562 slučaja kolere, dok su prošle sedmice...










