Obrenovac: Ponovo potop, ali ovaj put od običnog pljuska

Izvor: Blic, 20.Jun.2014, 00:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obrenovac: Ponovo potop, ali ovaj put od običnog pljuska

Sa pljuskom danas se ponovila situacija kao sa poplavama. U mom dvorištu bilo je 15 centimetara vode, a u zgradama blizu mene voda se vraćala iz WC šolja, jer kanalizacija nije mogla da pokupi svu vodu u sebe, pa su stanovi bili mokri - priča Dragan Murar iz naselja Rvati u Obrenovcu.

Kiša je padala sat vremena što je bilo dovoljno da se dvorište poplavi

Na nižim spratovima dve zgrade u Nemanjinoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ulici, koji su i ranije bili plavljeni, sada se voda izlila.

Dvorišta i stanovi su poplavljeni zbog pljuska koji je danas oko 15 sati, na sat vremena zahvatio Obrenovac.

- Po ulicama je stanje bilo u redu, jer je vukla kanalizacija, ali su problem stambene zgrade i dvorišta kuća u kojima su niska udubljenja, a kanalizacija nije mogla da tom brzinom primi vodu, iako je u pitanju bila samo kiša - kaže Dragan Murar koji je podelio današnje fotografije iz ovog naselja.

Poplavljeni su niži spratovi zgrada u Nemanjinoj ulici

Inače, problem koji ističu Obrenovčani odnosi se i na izlaz iz grada, gde se čeka i po nekoliko sati.

- Ljudi dođu preko dana, rade u svojim kućama, sređuju koliko mogu, a uveče svi idu. Stanje nije normalizovano time što su proradili semafori, ako mi nemamo gde da spavamo. Ko kaže da je ljudima u Obrenovcu dobro, laže - zaključuje Murar.

Apel za pomoć: Potrebna nam je flaširana voda

- Preko dana imamo nestabilan napon struje, zbog čega ona često nestaje. Ulična svetla rade samo po glavnim ulicama, po sporednim je mrkli mrak, nema ni prolaznika. Voda sa česme je tehnička, pa nam je potrebno flaširane što više. Apelujem na sve ljude, sad nam je pomoć potrebnija nego ikad. Novac nam ne treba u septembru, nego sada, da imamo gde da živimo - objašnjava Dragan Murar.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Obrenovac ponovo potopljen

Izvor: NaDlanu.com, 20.Jun.2014

"Sa pljuskom danas se ponovila situacija kao sa poplavama. U mom dvorištu bilo je 15 centimetara vode, a u zgradama blizu mene voda se vraćala iz WC šolja, jer kanalizacija nije mogla da pokupi svu vodu u sebe, pa su stanovi bili mokri", priča Dragan Murar iz naselja Rvati u Obrenovcu...Na nižim...

Nastavak na NaDlanu.com...

Obrenovac: Ponovo potop, ovaj put od običnog pljuska

Izvor: Vesti-online.com, 20.Jun.2014

''Sa pljuskom se ponovila situacija kao sa poplavama. U mom dvorištu bilo je 15 centimetara vode, a u zgradama blizu mene voda se vraćala iz WC šolja, jer kanalizacija nije mogla da pokupi svu vodu u sebe, pa su stanovi bili mokri'', priča Dragan Murar iz naselja Rvati u Obrenovcu. ..Kanalizacija...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.