Izvor: RTS, 03.Avg.2014, 16:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mihajlović: Do oktobra obnova svih puteva
Ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović rekla je da je do sada popravljeno oko 40 odsto uništenih puteva posle majskih poplava i najavila da će do 1. oktobra, biti popravljeni svi oštećeni putevi i železniča infrastruktura u Srbiji.
"Govorimo o štetama koje se kreću između 60 i 70 miliona evra", rekla je Mihajlovićeva novinarima u Bačkom Gradištu, gde je Vlada predstavila rezultate u prvih sto dana rada, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << javlja Tanjug.
Mihajlovićeva je rekla da očekuje da lokalne samouprave ovih dana uruče rešenja za isplatu novca za izgradnju i obnovu kuća posle poplava.
Govoreći o sto dana rada njenog ministarstva, Mihajlovićeva je kao najvažnije istakla uvođenje reda u izdavanje građevinskih dozvola, kontrolu izgadnje putne i železničke infrastrukture i istakla da je to Ministarstvo bilo predlagač Zakona o obnovi zemlje.
Navodi da je Ministarstvo nasledilo oko 28.000 nerešenih predmeta u vezi sa izdavanjem građevinskih dozvola, i da je do sada rešeno oko 20 odsto, kao i da se radi na "crnoj i beloj" listi izvođača radova na izgradnji saobraćajne infrastrukture.
Ministarka je najavila da će do kraja godine biti otvoren most na Dunavu, od Zemuna do Borče, a da će početkom septembra biti usvojen Zakon o planiranju i izgradnji, koji će omogućiti da investitiori dobijaju dozvole za 28 dana, a do kraja godine biće završen put Ub - Lajkovac.
Podseća da nije zadovoljna radom javnih preduzeća, navodeći kao primer "Železnice Srbije", koje su u prethodnih nekoliko godina platile kaznene penale za neiskorišćene kredite u iznosu od pet miliona evra.
Mihajlovićeva je napomenula da nije zadovoljna ni koordinacijom javnih preduzeća "Putevi Srbije" i "Koridori Srbije", koji su nedavnom odlukom Vlade spojeni u jedno preduzeće, čime će se, kako je rekla, uštedeti novac.








