Izvor: B92, 21.Maj.2014, 18:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marić: Sutra povratak u Barič
Beograd -- Predrag Marić izjavio da je situacija mirna na najvećem broju kritičnih tačaka u Srbiji, a da ni narednih dana neće moći da se odahne kada su u pitanju poplave.
On je dodao da pravi posao na obnovi devastiranih područja tek predstoji.
Načelnik Odeljenja za vanredne situacije je, gostujući na televiziji B92, naveo da ljudi još ne mogu da se vraćaju u Obrenovac jer se voda još nije povukla. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"Zatim, građevinska inspekcija mora da utvrdi da je situacija stabilna, da se uradi dezinfekcija, deratizacija, da se uklone ostaci životinje da bi građani bili bezbedni", naveo je on i zamolio građane evakuisane iz Obrenovca za strpljenje.
Prema njegovim rečima, postoje delovi grada u kojima situacja nije dramatična i kojima se može prići, pa će verovatno štab zadužen za taj grad doneti odluku u tom pravcu. i
Marić je kasnije za RTS izjavio da je za sutra ujutru planiran povratak stanovništva u Barič. "Radujemo se što će se bar deo naših građana vratiti u svoje domove", rekao je načelnik Sektora MUP za vanredne situacije.
Po njegovim rečima, razmatra se i mogućnost da se u Obrenovac vrati deo radno-sposobnih stanovnika koji bi pomogli u čišćenju tog grada
koji je bio poplavljen u petak, 16. maja.
On je ukazao na to da se narednih dana moraju nadzirati vodostaji i nasipi na Savi.
"Na kilometre i kilometre nasipa smo napravili, sve je to potrebno nadzirati, jer nema nekog dramatičnog pada vodostaja na Savi. Imate stagnaciju i ne možemo da odahnemo ni narednih nekoliko dana. Moramo da budemo u pripravnosti u konsultaciji sa stručnjacima", naveo je Marić.
Kada su u pitanju klizišta, Marić je naveo da je Vlada juče odlučila da rade po prioritetima, podsećajući da klizišta nisu nov problem, već dugogodišnji problem koji se nije rešavao.
On je potvrdio da se pojavilo na stotine novih klizišta, kao i da je zabeležena jedna žrtva od klizišta.
Načelnik Odeljenja za vanredne situacije najavio je da nakon poplava tek predstoji pravi posao i da bi bila šteta da entuzijazam među građanima opadne.
"Ako neko želi da pomogne ugroženima u Srbiji sada dolazi vreme kada to može da uradi organizovano. Puno mesta u Srbiji ima kojima je potrebna pomoć ne samo humanitarna već i u ljudstvu, kako bi im se život doveo u normalu a objekti i ulice sredili...", naveo je on.
Marić: Situacija mirna, posao tek predstoji
Izvor: Blic, 21.Maj.2014
Načelnik Odeljenja za vanredne situacije Predrag Marić izjavio je danas da je situacija mirna na najvećem broju kriticnih tačaka u Srbiji, a da ni narednih dana neće moći da se odahne kada su u pitanju poplave, dok pravi posao na obnovi devastiranih područja tek predstoji...Marić je gostujući...







