Izvor: B92, 13.Feb.2014, 18:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marić: Srbiji ne prete poplave
Beograd -- Srbiji ne preti "prelivanje poplava" iz Hrvatske, a Sektor za vanredne situacije je dobro opremljen za reagovanje u slučaju te vrste elementarne nepogode.
Po podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, s kojim smo u stalnom kontaktu, nama ne prete poplave, rekao je danas Tanjugu načelnik Sektora MUP za vanredne situacije Predrag Marić.
On je rekao i da se taj Sektor u prethodnom periodu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dobro pripremio za reagovanje u poplavama i da u toj oblasti "imamo velike kapacitete".
Prema njegovim rečima, oformljeni su i specijalni timovi za spasavanje na vodi sa odgovarajućom opremom, a tu su i pripadnici Crvenog krsta.
Marić je naveo i da značajnu pomoć za reagovanje u slučaju poplava obezbeđuje i rusko-srpski Centar za humanitarno reagovanje u Nišu.
"Ima Srbija dosta kapaciteta za to (reagovanje u slučju poplava) i nismo baš slabi u tome", zaključio je on.
Naglo topljenje snega i rekordne padavine, koje su uzrokovale plavljenje stambenih, privrednih i saobraćajnih objekata širom Hrvatske, pod kontrolom su nadležnih državnih službi i nakon teškog dana i noći stanje se stabilizuje, a stanovništvo "lakše diše".
Rekordni vodostaj Kupe u Karlovcu u poslednjih 40 godina počeo je da opada nakon što je prouzrokovao veliku štetu u prigradskim naseljima - vodeni talas sada putuje prema Sisku, gde će se spojiti s talasom Save, javljaju hrvatski mediji.
Srbiji ne prete poplave
Izvor: Akter, 13.Feb.2014
Srbiji ne preti "prelivanje poplava" iz Hrvatske, a Sektor za vanredne situacije je dobro opremljen za reagovanje u slučaju te vrste elementarne nepogode
Marić: Srbiji ne prete poplave
Izvor: RTS, 13.Feb.2014
Srbiji ne preti "prelivanje poplava" iz Hrvatske, a Sektor Ministarstva unutrašnjih poslova za vanredne situacije je dobro opremljen za reagovanje u slučaju te vrste elementarne nepogode, kaže Predrag Marić...Naša zemlja je bezbedna od poplava, a u slučaju da dođe do te elementarne nepogode Sektor...








