Kritično, poplavljeni hektari

Izvor: B92, 28.Mar.2015, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Kritično, poplavljeni hektari"

Izlivanjem tri reke, Toplice, Banjske i Kosanice, na teritoriji opštine Kuršumlija, poplavljeno je nekoliko desetina hektara pod usevima.

Za sada ni jedna ni jedna kuća nije poplavljena, ali voda preti domaćinstvima pored ove tri reke, rekao je direktor Komunalnog preduzeća Vojimir Čarapić.

Sve respoložive mašine Komunalnog preduzeća i Direkcije za izgradnju tokom celog dana su podizali bedeme pored reke Toplice, jer seoskim domaćinstvima preti opasnost od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poplave.

Čarapić je rekao da je najkritičnija situacija u selu Pepeljevac, gde su prošle godine sva domaćinstva bila poptuno polavljena.

"Uspeli smo da, uz pomoć teških mašina, podignemo bedeme i zaštitimo šest seoska domaćinsvta u selu Pepeljevac. Za sada, ovaj bedem će izdržati ovaj nivo vode, ako ne prestane da raste", kazao je Čarapić.

Zaposleni u Komunalnom preduzeću će tokom noći dežurati pored ovih bedema, za slučaj da voda počne da ga ruši.

"Situacija jeste kritična, što se tiče useva pored ovih reka. Ostaje samo da se nadamo da voda neće ugroziti stambene objekte. Za svaki slučaj, sve raspoložive masine i ljudstvo biće u pripravnosti tokom cele noći", rekao je Čarapić.

Prema podacima RHMZ Srbije, nivo vode reke Toplice u toku današnjeg dana je porastao za 1,80 centimetara.

U Pčinjskom, Topličkom i Jablaničkom okruga proglašena je vanredna odbrana od poplava zbog značajnog porasta nivoa Južne Morave, Toplice i Veternice.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.