Hrvatska: Zbog poplava ostali bez hrane i vode

Izvor: S media, 21.Sep.2010, 11:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska: Zbog poplava ostali bez hrane i vode

Vanredno stanje na severozapadu Hrvatske zbog velikog vodenog talasa koji je krenuo iz Slovenije i juče je bilo na snazi. Pod vodom su se od juče ujutru našla naselja u Sisku i Strmecu, pored Samobora. Žitelji ovih gradova ostali su bez hrane i vode i spremaju se za moguću evakuaciju.

Prema navodima hrvatskih medija, vodostaj Save raste i to čak 10 centimetara na sat. Žitelji nekoliko naselja u Sisku spremni su da se evakuišu ukoliko se reka izlije. Stanovnici, pripadnici >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << vojske i civilne zaštite užurbano prave nasipe i čekaju dalji razvoj situacije.

Stanovnici poplavljenog Strmca ostali su juče bez hrane i vode, koje su im tokom dana dostavili spasioci.

Vodeni talas u Zagrebu bio je manji od očekivanog, ali su stanovnici nekih područja grada, ipak, spremni za evakuaciju.

Stručnjaci očekuju da će se vodostaj Save postepeno smanjiti.

Pored Save, izlile su se i reke Mura, Sutla, Kupa i Lonja, a najteže je bilo u selima Drenje Brdovečko, Zdenci Brdovečki, Javorje, Ključ i Samoborski Otok. U tim mestima poplavljene su kuće, ljudi nemaju vodu za piće i struju. Žitelji poplavljenih gradova juče uglavnom nisu išli na posao, a škole su bile zatvorene. Prema navodima hrvatskih medija, interesantno je to da su pojedinim građanima poslodavci u Zagrebu naredili da ipak dođu na posao, a da o poplavljenim kućama brinu u slobodno vreme.

Vodostaj reka u Sloveniji juče je bio u opadanju, ali je poplavni talas pričinio veliku materijalnu štetu. U Sloveniji se procenjuje da je oko dve trećine teritorije ugroženo poplavom, nekoliko važnih saobraćajnica je i dalje zatvoreno za saobraćaj zbog poplave i odrona, a obustavljen je i saobraćaj s lukom Kopar.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.