Evakuacija u Lučanima zbog poplava

Izvor: Radio 021, 02.Dec.2014, 15:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evakuacija u Lučanima zbog poplava

Komandant štaba za vanredne situacije u Lučanima Miloš Velanac naredio je danas evakuaciju iz delova te opštine koji su ugroženi zbog izlivanja reke Bjelice.

Opštinski štab za vanredne situacije navodi da je u 6.30 počelo izlivanje reke Bjelice u naseljenom mestu Đerać.

Reka je poplavila oko 100 hektara obradivog poljoprivrednog zemljišta. Nije bilo poplavljenih stambenih objekata, ali je voda ušla u deset pomoćnih objekata (štale, obori, šupe).

Ove godine, reka Bjelica se izlivala sedam puta, a tri puta je plavljeno od 12 do 15 domaćinstava u naseljenom mestu Đerać.
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.