
Izvor: JužneVesti.com, 11.Avg.2022, 17:12
Dok gradonačelnica krivi klimatske promene, opozicija za poplavljene ulice krivi gradsku vlast i javna preduzeća
Nakon što je u utorak više niških ulica ponovo poplavljeno usled letnjeg pljuska, opozicija je oštro iskritikovala izjavu gradonačelnice koja je za takvo stanje okrivila promenu klime i veliku količinu padavina za kratko vreme. Iz Dveri poručuju građanima da su za takvo stanje krivi partijski zapošljeni kadrovi u JKP Naisus i Direkciji za izgradnju grada, a iz koalicije “Niš, moj grad” smatraju da neko treba da snosi >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << krivičnu odgovornost za loše izvedene radove u delu Opštine Palilula i oko “Čaira”, gde svaka jača kiša dovede do poplave.
U odgovoru redakciji Južnih vesti, iz Kabineta gradonačelnice naveli su da nevreme koje se dogodilo u utorak neće uticati na završetak radova u Igmanskoj ulici, koja je usled kiše bila poplavljena, a voda je izvirala i iz odvoda.
Kada je reč o Vrbaskoj ulici u kojoj je došlo do pucanja vodovodnih cevi, ističu da u toj ulici, od kada je obišao karavan gradonačelnice i nakon intervencije Naisusa, nije bilo problema nekoliko meseci, do utorka kada je ona poplavljena.Građani traže odgovornost; foto: Lj. J.
Iako su građani upozorili da je kiša oštetila novi asfalt u Ulici Svetolika Rankovića, iz Kabineta kažu da ona nije uništena, već da su bujični potoci naneli šljunak iz susedne neasfaltirane ulice u kojoj nisu rešeni pravno imovinski odnosi.
Deo ulice koji se vidi na fotografijama i snimcima je isečen od strane izvođača radova koji postavlja gasovod, te vam se verovatno učinilo "uništenje” ulice. Žao nam je što pre no što ste postavili ovo pitanje niste obišli teren da se i sami uverite u istinitost odgovora - navedeno je u odgovoru.
Sporne izjave komentarišu i iz niške opozicije i pozivaju gradsku vlast da preuzme odgovornost za stanje na niškim ulicama posle svakog većeg pljuska.
Iz Dveri na pitanje građana ko je kriv, odgovaraju JKP Naisus.
Većina partijski zapošljenih kadrova o trošku građana radi administrativne poslove, bilansi pokazuju da se ogroman novac daje radove trećih lica i firmi, jer je očito da stručnjaka više nema, radnici na terenu jedva da poznaju kanalizacione katastre i tehnike popravke, već se za to zovu privatna preduzeća - navode iz Dveri.
Drugi neposredno odgovorni za poplavu, kako navode, je Direkcija za izgradnju grada Niša.
Direkcija za izgradnju grada koja ne vrši kontrolu izvedenih radova i popravki na niškim saobraćajnicama, iako je na to obavezna po zakonu. Zaposleni svedoče da trpe pritiske da potpisuju nelegalne odluke, što većina odbija svesna da da će jednog dana, nakon odlaska ove vlasti, odgovorati - tvrde iz Dveri.
Narodna poslanica Tamara Kerković navela je da će o tome raspravljati u Skupštini Republike Srbije i da će se zalagati za odgovornost za štetu nanetu građanima i naplatu štete.
Branislav Jovanović odbornik koalicije “Niš, moj grad” naveo je da su izgradnjom čairskog i južnog kolektora, gde je Grad uložio blizu 100 miliona dinara, izvedeni nekvalitetni radovi koji posle svake jače kiše dovode do većih poplava u delu Opštine Palilula i oko “Čaira“.
Cilj izgradnje ovih kolektora je bilo baš sprečavanje ovakvih situacija. Pojas oko palilulske pruge je stalno poplavljen, pa i deo oko “Čaira“ što ranije nije bio slučaj kada su u pitanju Ulice Vojvode Mišića, deo kod škole “Ratko Vukićević“, Hajduk Veljkova i Ulica Tome Rosandića - navodi Jovanović.
Zaključuje i da neko treba da snosi krivičnu odgovornost za “loše izvedene radove”.