Do subote pljuskovi, prete nam poplave

Izvor: Blic, 14.Maj.2014, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Do subote pljuskovi, prete nam poplave

Kišovito vreme, uz veću količinu padavina koja može uticati i na porast vodostaja, praćeno temperaturama ispod proseka za ovo doba godine, očekuje nas sve do subote. Repriza: Padaće kiša kao početkom maja

- Jaka kiša u Beogradu počinje već danas, a sutra i prekosutra se očekuju pljuskovi koji nose količinu padavina od 60 do 90 litara po kvadratnom metru, a ponegde može da padne i preko sto litara po kvadratnom metru. Samo u naredna četiri dana pašće onoliko kiše >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << koliko u proseku pada tokom čitavog maja - kaže za „Blic“ Nedeljko Todorović, meteorolog RHZS.

Todorović napominje da će narednih dana biti pljuskovi kakvi su našu zemlju zadesili 3. i 4. maja, kada je u Beogradu palo oko 70 litara kiše po kvadratnom metru.

- Kišu i niske temperature pratiće i vetar, umeren do jak severozapadni, a ponegde u Vojvodini i istočnoj Srbiji i na planinama i olujne snage, brzine preko 17 m/s. U subotu se očekuje da padavine počnu da slabe i od nedelje kreće razvedravanje, uz porast temperature. Predrag Marić, načelnik Sektora za vanredne situacije MUP Srbije, kaže da su u pripravnosti zbog najavljenih obilnih kiša koje mogu uticati na vodostaj i izlivanje reka.

- Sa pripremama smo počeli, naši ljudi već danas odlaze na sva kritična mesta, pratićemo situaciju i reagovati po potrebi - dodaje Marić.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.