Do kraja sledeće nedelje čišćenje Obrenovca

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Avg.2014, 10:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Do kraja sledeće nedelje čišćenje Obrenovca

Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je danas da će do kraja sledeće sedmice biti očišćeno svih 156 lokacija u Obrenovcu na kojima su u majskim poplavama srušene kuće i pomoćni objekti.

Gašić je, u izjavi Radio-televiziji Srbije, naveo da je bilo mnogo prijava štete, a da štete zapravo nije bilo, jer su pojedinci pokušali da profitiraju na nedaći naroda misleći da će se stvari odvijati na način >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kako su se odvijale prilikom sanacije štete nakon zemljotresa i poplava u Kraljevu i Jaši Tomiću.

Problem je, prema Gašićevim rečima, i to što lokalne samouprave nisu imale dovoljan broj pravnika da bi mogle da odreaguju u ovoj situaciji.

"Na ovaj transparentan način, sa jasnim zakonom kako i ko može da uživa ta sredstva i zahtevom da se podnesu dokazi, komisijama i revizorima, oni kojima je to najpotrebnije dobiće novac", rekao je Gašić.

On je priznao da pojedina domaćinstva, s obzirom na štetu koju su pretrpela, nisu dobila dovoljno, ali i istakao da država u ovom trenutku ne može da izdvoji više.

Gašić je na kraju poručio da je Vlada Srbije odgovorna i da neće dozvoliti da iko ko je postradao u poplavama dočeka zimu van svoje kuće.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.