DABLIN POTOPLJEN, UVEDENO VANREDNO STANJE

Izvor: Kurir, 25.Okt.2011, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DABLIN POTOPLJEN, UVEDENO VANREDNO STANJE

DABLIN - U Dablinu je proglašeno vanredno stanje, pošto je olujno nevreme s pljuskovima izazvalo poplave i u irskoj prestonici prekinulo železnički saobraćaj, zatvorilo puteve, a u kuće i prodavnice je ušla voda.

Meteorološka služba saopštila je da je za 24 sata palo kiše više nego za mesec dana i da su neki delovi Dablina potpuno pod vodom.

Gradska skupština sprovela je plan za vanredne situacije i poslala ekipe da evakuišu najugroženije kvartove i pomognu stanovništvu koje je najugroženije.

Polazak više brodova iz dablinske luke je otkazan, a avionski letovi su preusmereni na druge aerodrome, preneo je Rojsters.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.