Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Sep.2014, 00:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bin Jusof: Odnosi Srbije i Malezije u usponu
Ambasada Malezije Venecuele u Srbiji priredila je večeras prijem povodom 57. godišnjice od sticanja nezavisnosti i 48. godišnjice od uspostavljanja malezijske države.
Otpravnik poslova ambasade Jubazlan bin Jusof ocenio je da su odnosi Srbije i Malezije već godinama u usponu, kao i da ima još dosta prostora za njihovo unapređenje, posebno u oblasti privrede, kulture, turizma i sporta.
Bin Jusof je izrazio žaljenje što su dve nacije ove godine najviše bile povezane >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tragičnim događajima - nestankom jednog i obaranjem drugog malezijskog aviona, kao i razornim poplavama koje su pogodile Srbiju i BiH u maju.
On je ocenio da su poplave, koje su odnele brojne živote i nanele veliku materijalnu štetu, bile obeležene i naporima susednih zemalja da pomognu srpskog vladi i narodu.
"Moje srce je ispunio toplinom prizor regiona, koji je 20 godina u svetu bio poznat po ostrašćenosti, netolarantnosti i oružanim sukobima, kako se okuplja oko plemenitog cilja - pomaganja ugroženom stanovništvu pogođenom prirodnom katastrofom", rekao je Bin Jusof.
Prijemu u hotelu "Hajat" prisustvovao je veliki broj zvanica, među kojima predstavnici Vlade Srbije, članovi diplomatskog kora, predstavnici verskih zajednica i medija.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Dan nezavisnosti Malezije
Izvor: Politika, 17.Sep.2014
Ambasada Malezije u Srbiji priredila je prijem u hotelu „Hajat” povodom 57. godišnjice od sticanja nezavisnosti i 48. godišnjice od nastanka malezijske države kakva je danas...– Tokom svoje nezavisnosti Malezija je napredovala od siromašne do srednje razvijene države i sada je na putu da u...









