Izvor: B92, 14.Dec.2010, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Par koji živi u budućnosti
Jedan penzionisani par u Velikoj Britaniji tvrdi da je uspeo da poboljša svoj život i smanji račune za struju za trećinu tako što su odlučili da tokom cele godine žive na letnjem računanju vremena.
Džon i Dženis Voren iz Samerseta prestali su da pomeraju vreme na časovnicima pre četiri godine u pokušaju da spreče migrene koje je ovo pomeranje vremena izazivalo kod Džona.
Oni sada žive sat vremena ispred svih ostalih građana Velike Britanije u toku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zime, a kako sami tvrde, ova promena nije samo pomogla Džonovom problemu već je i smanjila njihove račune za struju i grejanje.
„Obično ustajemo oko 8.30, odnosno u 7.30 po zimskom vremenu, dok u krevet idemo oko 23 časa, odnosno u 22 časa kada to čini ostatak nacije. Zahvaljujući ovome naši računi su znanto niži jer uspevamo da iskoristimo dan maksimalno kada su u pitanju svetlost i toplota, a zime više ne izgledaju toliko dugo", izjavila je Dženis za britanski „Guardian".
Čini se da je život u budućnosti izuzetno prijatan za Džona i Dženis koji kažu da ovakvo računanje vremena jedino može biti problem kada gosti pogledaju na sat i pomisle kako je previše kasno i da je vreme da se krene kući.











