Vučić se sastao sa Hojt Jiom

Izvor: Blic, 24.Okt.2017, 13:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić se sastao sa Hojt Jiom

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Palati Srbija sa zamenikom pomoćnika američkog držžavnog sekretara Brajanom Hojtom Jiom.

Zvaničnik Stejt departmenta u ponedeljak je učestvovao na 17. Srpskom ekonomskom samitu u Beogradu. Ranije danas sastao se sa premijerkom Anom Brnabić i potpredsednicom Vlade Zoranom Mihajlović.

On je na Samitu izjavio da Srbija ne može da "sedi na dve stolice", te da ruskom centru u Nišu ne treba da da diplomatski status, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << na šta je oštro reagovao ministar odbrane Aleksandar Vulin, rekavši da je to svakako do sada najteži javni i vrlo nediplomatski pritisak na našu zemlju i na naše pravo da samostalno odlučujemo.

Vulin je naveo da ne zna kakav će biti stav državnog vrha na taj istup, ali da on lično smatra da to nije izjava prijatelja, niti čoveka koji poštuje Srbiju, našu politiku i pravo da odlučujemo.

Šefica pregovaračkog tima Srbije Tanja Miščević je u međuvremenu izrazila sumnju da je američki zvaničnik tačno interpretiran u medijima.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Vučić i Trampov izaslanik sat i po vremena pričali, još nema zvaničnog saopštenja

Izvor: Blic, 24.Okt.2017

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Palati Srbija sa zamenikom pomoćnika američkog držžavnog sekretara Brajanom Hojtom Jiom, a razgovor je bio "apsolutno otvoren i iskren", kako su za Tanjug rekli u kabinetu predsednika Srbije...- Iz saopšštenja će se videti šta je na sastanku...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.