Izvor: B92, 07.Feb.2011, 17:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ostavka ministra u skupštini
Beograd -- Ostavka Tomice Milosavljevića na mesto ministra zdravlja stigla je u Skupštinu Srbije, rečeno je agenciji Beta u parlamentu.
Milosavljević je podneo ostavku na funkciju ministra zdravlja 28. januara i njegov mandat prestaće pošto Skupština bez rasprave konstatuje tu ostavku na prvoj narednoj sednici parlamenta.
To bi moglo da usledi na vanrednoj sednici parlamenta koja se najavljuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za drugu polovinu februara.
Milosavljević je i funkcioner G17 plus koja je podržala njegovu ostavku i ta stranka bi na današnjoj sednici Predsedništva trebalo da predloži kandidata za novog ministra zdravlja.
Milosavljević je kao obrazloženje za ostavku posle gotovo osam godina na mestu ministra zdravlja naveo "duboko lične razloge".
Prema Zakonu o vladi, premijer Srbije Mirko Cvetković treba da odredi drugog ministra da sprovodi ovlašćenja ministra zdravlja, kao i da u roku od 15 dana, od dana prestanka mandata, predloži Skupštini izbor novog ministra, koga parlament bira većinom glasova od ukupnog broja poslanika, odnosno najmanje 126.






