“Ne priznajemo Kosovo, uprkos tumačenjima u javnosti”

Izvor: BKTV News, 25.Apr.2013, 10:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

“Ne priznajemo Kosovo, uprkos tumačenjima u javnosti”

Savetnik predsednika Srbije Marko Đurić pozvao je zemlje koje nisu priznale nezavisnost Kosova da ne menjaju svoj stav. Đurić je na sastanku sa ambasadorima zemalja koje nisu priznale Kosovo, održanom u Palati Srbija, ponovio da Srbija nikada neće priznati nezavisnost Kosova i da po tom pitanju sigurno neće menjati svoju principijelnu poziciju, uprkos tendencioznim tumačenjima koja su poslednjih dana prisutna u domaćoj i svetskoj javnosti.
Đurić je imao sastanak >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << sa ambasadorima zemalja koje nisu priznale Kosovo
“On je posebno istakao da stavljanje u taj kontekst poslednjeg sporazuma iz Brisela ne doprinosi postizanju sveobuhvatnog i održivog rešenja za pitanje Kosova, kao ni trajnoj stabilnosti čitavog regiona”, navodi se u saopštenju.
Đurić je, kako se navodi, ambasadore upoznao sa “najnovijim dešavanjima” vezanim za rešavanje pitanja Kosova i detaljno ih obavestio o toku dijaloga sa Prištinom i izazovima koje donosi nastavak dijaloga i primena već dogovorenog.
“On se zahvalio prisutnima na principijelnom stavu njihovih država o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova”, navodi se u saopštenju.
Izvor/fot: Beta
Tweet

Nastavak na BKTV News...



Povezane vesti

Đurić: Hvala što ne priznajete Kosovo

Izvor: Telegraf.rs, 24.Apr.2013, 14:28

Na sastanku sa ambasadorima zemalja koje nisu priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova savetnik predsednika apelovao je da ne menjaju svoj stav u vezi s tim pitanjem

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.