Izvor: Blic, 10.Mar.2014, 22:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Haradinaj: Ispunjen uslov da se raspravlja o opozivu vlade
Lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj rekao je večeras da je već ispunjen uslov za opoziv kosovske vlade, jer je peticiju koju je inicirala njegova partija već potpisali 30.000 građana.
Prema njegovim rečima, građani su potpisivanje peticije kojom se traži da Skupština opozove vladu prihvatili sa velikim optimizmom i potpisi su prikupljeni u rekordnom roku. Da bi se neki predlog našao na skupštinskom dnevnom redu potrebno je 10.000 potpisa, podsetio je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Haradinaj za prištinske medije, a prenela TV Kohavizion.
Lider ABK je naglasio da je za Kosovo mnogo bolje da se što pre ruši vlada kako bi se zaustavila još dublja kriza i što pre odrzali parlamentarni izbore.
Inicijativu Alijanse za budućnost Kosova, podržali su i Demokratski Savez Dardanije, Pokret za ujedinjenje i veliki broj poslanika u Skupstini Kosova, kao i građana Kosova, obajvili su prištinski mediji.
Najčitanije SADA:





