Izvor: B92, Beta, 18.Jan.2010, 21:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bogdanović apeluje na dogovor
Goran Bogdanović (FoNet, arhiva)
Beograd -- Ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović apelovao je na Srbe u opštini Štrpce da prekinu međusobne sukobe i da rade zajedno u interesu srpske zajednice.
"Moramo da učinimo sve da prevaziđemo podele u srpskoj zajednici (u opštini Štrpce) jer nam to ne ide na ruku", rekao je Bogdanović u Vestima TV B92, govoreći o sukobu dve srpske lokalne vlasti u toj opštini izabrane na odvojenim izborima koje su organizovali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbija i kosovske institucije.
Bogdanović je rekao da Srbija podržava vlast u opštini Štrpce koja je izabrana u maju 2008. godine, kada su u Srbiji održani lokalni izbori.
Na pitanje o planu vlasti u Prištini za integraciju severa Kosova, Bogdanović je rekao da taj plan "takozvane vlade Kosova" nije moguće ostvariti, kao i da su Srbi na Kosovu i Metohiji spremni na dijalog, ali da nisu spremni da se "integrišu u takozvano albansko društvo".
Bogdanović je poručio i da Srbija ne želi da se odrekne nijednog dela Kosova i Metohije, kao i da će učiniti sve da na tom prostoru opstanu srpske institucije.
Ministar je ponovio da vlast u Prištini nije obezbedila uslove za život Srba na Kosovu i Metohiji navodeći kao primer nepostojanje slobode kretanja i tešku ekonomsku situaciju.
Ovde možete da pogledate gostovanje Gorana Bogdanovića u vestima B92.










