Izvor: Kurir, 06.Okt.2010, 14:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GRAĐANIMA 220 MILIONA EVRA POTROŠAČKIH KREDITA
BEOGRAD - Državni sekretar u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja Nebojša Ćirić izjavio je danas da je od početka godine građanima odobreno 145.000 potrošačkih kredita vrednih 220 miliona evra. Ćirić je za sledeću godinu najavio moguće ukidanje nekih programa koji se odnose na subvencionisano kreditiranje, imajući u vidu odmrzavanje plata u javnom sektoru i penzija od 1. januara 2011.
On je rekao da će ostati krediti kojima će se kreditirati preduzeća i da >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << će se nastaviti s podrškom auto i građevinskoj industriji. Prema njegovim rečima, ohrabruje činjenica da je ove godine povećan plasman investicionih kredita i da je u više od 1.000 preduzeća plasirano 126 miliona evra, što je mnogo više u odnosu na 2009. godinu, kada je plasirano svega dva miliona evra. Ćirić je ocenio da to pokazuje da su firme uspele da, uz pomoć subvencija države, izađu iz nelikvidnosti i da se fokusiraju na nove investicije.
On je rekao da, kada se kumulativno posmatraju odobreni krediti građanima i privredi, taj iznos dostiže cifru od oko 1,3 milijardi evra. Ćirić je najavio i da će sledeće godine Ministarstvo ekonomije i dalje imati aktivnu ulogu u privlačenju investicija kroz razne podsticaje i programe.
Završen veleprodajni kineski centar "Zmaj"
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Okt.2010
BEOGRAD -..Najveća kineska "grinfild" investicija u Srbiji, veleprodajni centar "Zmaj" u Novom Beogradu, u koji je uloženo 25 miliona evra, konačno je, posle četiri godine, završen, saopšteno je na današnjoj konferenciji za novinare...Centar se nalazi na izvanrednom mestu, na raskrsnici autoputeva...



