Izvor: FXLider.com, 11.Dec.2012, 16:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GBP/USD

Britanska funta porasla je u odnosu na većinu od 16 kontra valuta nakon što je objavljeno da je broj zaposlenih sa punim radnim vremenom porastao na skoro dvogodišnji maksimum. Na godišnjem nivou Sterling je porastao 1.4 pc . U svom jučerašnjem govoru guverner BoE Sir Mervyn King je optužio krizu u zoni evra za neke od problema u Velikoj Britaniji. Po njegovom mišljenju G20 mora da obnovi svoje napore kako bi se regulisao globalni disbalans inače će sve više zemalja početi da koristi svoj devizni kurs kao ključni alat monetarne politike.
Tokom azijskog trgovanja na forex tržištu GBP/USD je oscilirao . Na jednočasovnom grafikonu MACD je u fazi prekomerne kupovine dok RSI oscilira oko pokretnog proseka. Cena oscilira izmedju srednje i gornje Bolindžer trake tako da je moguć nastavak oscilovanja uz rast. Naša preporuka bila bi kupovna pozicija.

StrategyEntry1st target2nd target
LONG 1.60707 1.60850 1.60915

Nastavak na FXLider.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta FXLider.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta FXLider.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.