Atina: Nakon sahrane, novi protesti

Izvor: B92, 07.Apr.2012, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atina: Nakon sahrane, novi protesti

Atina -- Dimitris Hristulas, koji je u sredu izvršio samoubistvo na centralnom atinskom trgu Sintagma, danas je sahranjen, posle čega je došlo do demonstracija i sukoba.

Tokom nereda pretučeno je više policajaca, od kojih je jedan teže povređen, a demonstranti su uspeli da nekima od njih ukradu prsluke otporne na metke i opremu.

Hristulas (77) je u oproštajnoj poruci naveo da ne može da živi više od male penzije i za teško stanje u državi okrivio vladu. On >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je pozvao Grke da ustanu, uzmu oružje i pobune se.

Sahrani Hristulasa u Atini je prisustvovalo nekiliko hiljada ljudi, a neredi su izbili na ulicama, posle sahrane. Policija je saopštila da pretučeni policajac nije životno ugrožen.

Grčka prolazi kroz najtežu ekonomsku krizu u svojoj istoriji, dok vlasti istrajavaju u rigoroznim merama štednje, koje od njih traže MMF i EU. To je ujedno i jedini način da Grčka nastavi da dobija obećanu finansijsku pomoć.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.