Izvor: B92, 01.Jul.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tužba zbog pretnji gej aktivisti

Beograd -- Gej strejt alijansa podnеla je tužbu protiv B. P. (26) zbog učestalih pretnji upućenih putem mobilnog telefona aktivisti te organizacije L. P.

U tužbi koju je podnela Prvom opštinskom sudu, GSA navodi da se B.P., u periodu od 17. do 21. aprila 2008, "u nekoliko navrata nasilnički ponašao i ugrožavao sigurnost člana GSA L. P. pretnjama koje je slao putem mobilnog telefona". Slučaj je svojevremeno prijavljen beogradskoj policiji i uspešno je rešen, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za šta postoji i službena beleška sa saslušanja B. P.

B. P. je u navedenom periodu poslao skoro 20 SMS-ova u kojima je pretio L. P. da će ga ubiti, zaklati, baciti u živi kreč, batinati, oblepiti plakate sa fotografijama i ličnim podacima L. P. u njegovom komšiluku i porukama da mu je bolje da se seli, saopštava GSA.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.