Izvor: Danas, 28.Jun.2010, 17:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Razvijanje zastave
Dan ponosa lezbejki, gej muškaraca, biseksualaca i transrodnih osoba, koji se širom sveta obeležava 27. juna, prvi put je obeležen i u Srbiji. Možda bi ova vest nekom zvučala kao pomak naše zemlje u pravcu priznavanja prava članovima LGBT zajednice, kakva imaju u svim demokratski razvijenim zemljama, međutim, situacija nije baš takva. Dan ponosa obeležen je ne paradama i manifestacijama, poput onih u mnogim evropskim gradovima, već „samo“ razvijanjem zastave duginih boja, simbola LGBT populacije, na zgradi zaštitnika građana u Beogradu. Iako skup nije unapred najavljen medijima, kako ne bi došlo do nemilih scena već viđenih na centralnim ulicama glavnog grada, podizanju i spuštanju zastave prisustvovao je veliki broj policajaca.







