Izvor: Danas, 28.Jun.2010, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Razvijanje zastave

Dan ponosa lezbejki, gej muškaraca, biseksualaca i transrodnih osoba, koji se širom sveta obeležava 27. juna, prvi put je obeležen i u Srbiji. Možda bi ova vest nekom zvučala kao pomak naše zemlje u pravcu priznavanja prava članovima LGBT zajednice, kakva imaju u svim demokratski razvijenim zemljama, međutim, situacija nije baš takva. Dan ponosa obeležen je ne paradama i manifestacijama, poput onih u mnogim evropskim gradovima, već „samo“ razvijanjem zastave duginih boja, simbola LGBT populacije, na zgradi zaštitnika građana u Beogradu. Iako skup nije unapred najavljen medijima, kako ne bi došlo do nemilih scena već viđenih na centralnim ulicama glavnog grada, podizanju i spuštanju zastave prisustvovao je veliki broj policajaca.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.