Izvor: RTS, 18.Okt.2011, 19:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest LGBT aktivista
Gej strejt alijansa, za sutra, najavila protest ispred zgrade Vlade Srbije pod nazivom "Dosta je!". Povod protesta napad na devojku A.Ž. koja je nosila majicu sa obeležijima LGBT pokreta.
Protest pod nazivom "Dosta je!", u organizaciji Gej strejt alijanse, biće održan sutra ispred zgrade Vlade Srbije.
Povod protesta je prošlonedeljni napad u centru Beograda na devojku A.Ž. (24), koja je nosila majicu sa obeležijima LGBT pokreta.
Protest >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << će biti organizovan sa ciljem da se ukaže na eskalaciju nasilja u društvu, naročito nad manjinskim grupama i da se zatraži od države da se ovaj problem pod hitno reši.
Organizatori su na skup pozvali sve kojima je, kako ističu, dosta nasilja i mržnje.
"To je protest onih koji ne okreću glavu na drugu stranu, koji ne čekaju da neko bude ubijen da bi reagovali i koji ne žele više da žive u strahu", navodi Gej strejt alijansa.
Organizacija GSA navodi i da je protest uredno prijavljen policiji.












