Izvor: Blic, 12.Mar.2009, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Polupali prozore gej kluba „Apartman”

BEOGRAD - Grupa od pedesetak maskiranih napadača pokušala je juče oko 14 sati da provali vrata beogradskog gej kluba „Apartman”, koji je u to vreme bio zatvoren. Kako u tome nisu uspeli, polupali su stakla na svim prozorima u hodniku zgrade u kojoj se klub nalazi, a potom pobegli.

Prema rečima očevidaca, u hodniku zgrade u Karađorđevoj ulici 43 prvo je odjeknula eksplozija, a zatim je pedesetak momaka potrčalo uz stepenice.

- Imali su fantomke >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i maslinasto zelene jakne i nisu se zaustavljali do poslednjeg sprata, na kojem se nalazi klub „Apartman”. Očigledno im je to i bio cilj. Lupali su na vrata i vikali: „Otvori!”. Pošto niko nije odgovorio, polupali su staklo i otrčali u pravcu Kosančićevog venca - priča sagovornik „Blica” iz firme koja se nalazi u zgradi, a koji je želeo da ostane anoniman.

Klub „Apartman” je beogradskoj javnosti poznat kao homoseksualni klub u kojem se pušta i folk muzika. Na ulaznim vratima stoji da je otvoren samo petkom i subotom od 23 do pet sati ujutro, mada, kako saznajemo, tim danima radi i duže. Prema rečima komšija iz susedne zgrade, u vreme kad je u klubu najbučnije, ispred zgrade dežura desetak policajaca.

Boris Milićević, predsednik udruženja „Gej strejt alijansa”, nije juče želeo da komentariše ovaj događaj, ali je povodom napada na Studentski kulturni centar u Kragujevcu u ponedeljak rekao da razloge za ovakve incidente treba tražiti „u homofobiji i povlačenju iz skupštinske procedure Predloga zakona o borbi protiv diskriminacije

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.