Besplatno testiranje na alergije

Izvor: NaDlanu.com, 11.Okt.2011, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Besplatno testiranje na alergije

Na Sajmu medicine, na štandu Instituta za virusologiju, vakcine i serume "Torlak", građani će od 13. do 15. oktobra moći da se prijave za besplatno testiranje na alergije.

Štand "Torlaka" nalazi se u hali četiri Beogradskog sajma, a prilikom prijavljivanja građani će zakazati termin za odlazak na Institut, navedeno je u saopštenju. Odrasli će moći da provere da li su alergični na grinje, polen, buđ i životinjsku perut, a pored toga deca će saznati da li su alergična >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << na mleko, jaja, kikiriki i škampe. Prilikom prijave potrebno je pokazati ličnu kartu ili zdravstvenu knjižicu, dok je za testiranje dece neophodno prisustvo roditelja. Kako je navedeno u saopštenju, više od 500 miliona ljudi širom sveta pati od različitih alergijskih oboljenja, pa se alergija često naziva "bolest savremenog čoveka". Simptomi kao što su malaksalost, kijavica, kašalj, suzenje očiju i sekrecija iz nosa ometaju svakodnevne aktivnosti, a pošto su alergijska stanja slična simptomima prehlade i gripa građani se često, bez posete lekaru, leče na svoju ruku i na pogrešan način.BEOGRAD, 11. oktobra 2011. (Beta)

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.