Otkaz zbog izdaje Bin Ladena

Izvor: B92, 29.Mar.2012, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otkaz zbog izdaje Bin Ladena

Islamabad -- Pakistanske vlasti otpustile su doktora Šakila Afridija, optuženog za izdaju, pošto ga je regrutovala CIA da pomogne u hvatanju Osame bin Ladena u maju 2011.

Doktor Šakil Afridi, koji je u pritvoru, otpušten je iz disciplinskih razloga iz zdravstvene službe u provinciji Kiber Paktunkva gde je tokom tajne američke racije ubijen Bin Laden, koga američka vlada smatra odgovornim za terorističke napade na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Njujork i Vašington 11. septembra 2001. godine.

"Sedamnaest drugih zdravstvenih radnika koji su radili na istom programu vakcinacije koji je organizovala CIA kako bi potvrdila da se lider Al Kaide krije u gradu Abotabad, već je otpušteno", rekao je sekretar zdravlja ove provincije za AFP.

Afridi, koji je godinama radio kao hirurg u plemenskoj oblasti Kiber Paktunkva, nalazi se u policijskom pritvoru, a komisija koja vodi istragu o ubistvu Bin Ladena preporučila je da mu se sudi za izdaju.

Pakistanski zvaničnici veruju da je Afridi znao za prisustvo Bin Ladena u Abotabadu i da je tu informaciju prosledio američkim obaveštajnim agentima.

U januaru je američki ministar odbrane Leon Paneta potvrdio da je Afridi radio za američku obaveštajnu službu prikupljajući uzorke DNK, koji su potvrdili da se Bin Laden nalazi u Pakistanu i izrazio je zabrinutost zbog odnosa Pakistana prema doktoru Afridiju.

Paneta je tada rekao da još veruje da je neko od pakistanskih vlasti znao da se Bin Laden krije u toj zemlji, ali da nema dokaze za to i da zato američka vlada nije prethodno obavestila Islamabad da će izvšiti upad na posed gde se nalazio Bin Laden.
Pogledaj vesti o: Osama Bin Laden,   Vakcinacija

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Otkaz doktoru koji je izdao Bin Ladena

Izvor: Nezavisne Novine, 29.Mar.2012

ISLAMABAD - Pakistan je danas otpustio doktora Šakila Afridija optuženog za izdaju, koga je regrutovala CIA da pomogne u hvatanju Osame bin Ladena u maju prošle godine.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.