Izvor: B92, 06.Maj.2011, 16:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Al Kaida potvrdila smrt Bin Ladena
Kairo -- Al Kaida je danas potvrdila da je njen vođa Osama bin Laden ubijen u Pakistanu i najavila osvetu i "obećala da će se sreća Amerikanaca brzo pretvoriti u tugu".
Saopštenje je postavljeno na internet sajtu tog militantnog pokreta, a potpisalo ge je "zajedničko rukovodstvo" Al Kaide.
Datum na njemu je 3. maj, dan nakon što su Sjedinjene Američke Države saopštile da je Bin Laden ubijen, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je objavljeno tek danas.
Autentičnost saopštenja za sada nije potvrđena, ali je ono objavljeno na sajtu koji je Al Kaida i do sada koristila.
"Naglašavamo da krv svetog ratnika Osame bin Ladena, Bog ga blagoslovio, za nas i za sve muslimane sveta nema cenu i neće biti prolivena uzalud", stoji u saopštenju.
Al Kaida navodi da će nastaviti da progoni Amerikance i njihove pomagače, ne samo u SAD, nego svuda gde se nalaze.
"Uz Božju pomoć, njihova sadašnja sreća brzo će se pretvoriti u tugu, a njihova krv pomešaće se sa njihovim suzama", navodi se u saopštenju Al Kaide.
Na kraju saopštenja, navodi se da će uskoro biti objavljena audio poruka koju je Bin Laden snimio sedmicu dana pre nego što je ubijen.













