Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Okt.2010, 17:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Živeti uspravno" beleži deceniju rada
NOVI SAD -
Individualni i grupni rad sa osobama sa invaliditetom, terenske posete korisnicima, organizacija obuka i različitih javnih događaja, samo su neke od aktivnosti koje centar "Živeti uspravno" uspešno sprovodi već deceniju.
Zahvaljujući predanosti ljudi okupljenih u okviru Centra, približno 500 korisnika, sa kojima svakodnevno rade, uspeli su da unaprede kvalitet svog života i na taj način razbiju predrasude o osobama sa invaliditetom.
"Ti ljudi su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << počeli da izlaze na ulicu, postali su vidljivi članovi našeg društva", rekla je povodom jubileja, a na sastanku održanom u vladi Vojvodine, Milica Ružičić-Novković, predsednik Centra "Živeti uspravno".
Sem što je znatno doprineo poboljšanju položaja osoba sa invaliditetom, centar "Živeti uspravno" pomogao je i razvoju nevladinog sektora u Srbiji, a tokom proteklih 10 godina, njihovi projekti nailazili su na podšku međunarodnih institucija,ali i gradskih i pokrajinskih organa.
"Mi imamo jasan cilj, želimo humano, tolerantno društvo, ali to nije dovoljno, postoji još dosta toga što tek moramo uraditi na njegovom ispunjenju" dodala je tom prilikom Ana Tomanova Makanova, potpredsednik Vlade Vojvodine
Mada je Centar uradio dosta po pitanju tolerancije, vršnjačke edukacije i smanjivanja socijalne distance, da bi osobe sa invaliditetom zaista "živele uspravno" postoji još dosta zadataka koje treba ispuniti, a koji se, kako kažu u Centru, tiču primene zakona koji sankcionišu diskriminaciju osoba sa invaliditetom, ali i podstiču njihovu inkluziju u društvu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








