Zašto je čokolada loša za pse?

Izvor: Radio 021, 08.Feb.2016, 13:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zašto je čokolada loša za pse?

Svi vlasnici pasa znaju da je čokolada loša za njihove ljubimce, ali malo ko zna naučno objašnjenje toga.

Organizacija "The American Chemical Society" odlučila je da objasni zašto psi i čokolada nisu dobra kombinacija.

Zapravo se sve svodi na delovanje molekula zvanog teobromin. Hemijska supstanca teobromin koja se nalazi u čokoladi izuzetno je otrovna za pse, a posebno toksičnom čokoladom se smatra ona sa visokim procentom kakaa.

Teobromin utiče >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << na rad nervnog sistema i bubrega, a kod pasa dovodi do napada, drhtavice i povraćanja. Smatra se da je oko 17 grama kakaa po kilogramu mase toksično za pse, ali se ne preporučuje eksperimentisanje ni sa manjim količinama.

Autor: 021.rs

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.