Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Maj.2009, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za savete agraru Vojvodina izdvojila 160 miliona
NOVI SAD - Vojvodina je za ovu godini izdvojila 160 miliona dinara za rad savetodavnih službi za poljoprivredne proizvođače, objavio je danas pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu.
Na skupu "Za korak ispred - naše znanje vaša prednost" na 76. Međunarodnom poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu, zamenik sekretara Janoš Dobai je ocenio da ta sredstva sigurno nisu dovoljna, ali da obezbeđuju rad 80 savetodavnih stručnjaka koji pokrivaju sve delove Vojvodine. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
"Oko 5.000 poljoprivrednih proizvođača čiji rad prati naša savetodavna služba, ostvaruju veće prinose, jer su prihvatili nova znanja i unapredili svoju proizvodnju", rekao je Dobai.
Prema njegovim rečima, to govori da bi i ostali proizvođači trebalo da kontaktiraju savetodavne službe u svojim mestima, bez obzira na to kojim se vidom poljoprivredne proizvodnje bave.
Savetodavne službe Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu postoje sedam godina, a službe imaju otvorene kancelarije u 13 gradova i opština u Vojvodini.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Vojvodina izdvojila 160 miliona dinara za savete agraru
Izvor: EMportal, 13.Maj.2009
Vojvodina je za ovu godini izdvojila 160 miliona dinara za rad savetodavnih službi za poljoprivredne proizvođače, objavio je danas pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu.





