Izvor: B92, 07.Okt.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZAGADJENA VODA U NOVOM SADU?

Novi Sad -- Novosadski ekolozi upozoravaju da preti opasnost od zagadjenja pijace vode stetnim materijama koje su posledica NATO bombardovanja "Rafinerije Novi Sad". Istovremeno, iz "Novosadskog vodovoda" porucuju da bi grad mogao ostati bez vode za pice. Kako javlja novinar Radija 021 Nenad Stanojevski, u neposrednoj blizini rafinerije nalazi se izvoriste iz koga Novosadajani svakodnevno dobijaju 60 odsto kapaciteta potrebne vode. Direktor Ekoloskog pokreta Novog Sada Nikola Aleksic kaze >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je potrebno 2 do 3 godine da dodje do spajanja izlivenih materija s rezervoarom pijace vode. "Sve ono sto je prolso sada prodire kroz zemlju, a to su potvrdili i strucnjaci Ujedinjenih nacija", kaze Aleksic. Prema tvrdnjama strucnjaka iz Vodovoda, vec je doslo do umerenog zagadjenja vode, ali je promenom pravilnika o dozvoljenim kolicinama stetnih materija, to zagadjenje uklopljeno u zakonom predvidjene norme. "Grad nije ucinio nista da spreci prodor stetnih materija, uradjeno je samo pracenje stanja, ali nije uradjena hidraulicna zavesa. Ukoliko grad izgubi to izvoriste vise ga nikada nece imati, a Novi Sad ce ostati zedan", kaze Aleksic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.