Vršac: Pili alkohol, pa pregledali decu

Izvor: Radio 021, 21.Okt.2018, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vršac: Pili alkohol, pa pregledali decu

Osoblje Dečjeg odeljenja u Vršcu pilo je alkohol u radno vreme, što je dokumentovala Maja Racić iz Plandišta, čija je 16-mesečna ćerka, kako tvrdi, dve nedelje neadekvatno lečena u toj ustanovi.

Oba slučaja revoltirana majka prijavila je zdravstvenoj inspekciji, koja je odmah angažovala unutrašnju kontrolu. Rezultati njihove istrage trebalo bi da budu poznati u utorak.

Za "Novosti", Racićeva kaže da su 15. oktobra, posle jutarnje vizite, doktori i medicinske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << sestre nešto slavile u svojim prostorijama uz votku i rakiju, a da su potom sestre deci vadile krv. Njenoj ćerki, kojoj su do tada 15 dana bezuspešno pokušavali da skinu temperaturu od 40 stepeni, sat vremena nisu mogle da pronađu venu, kako bi joj dale infuziju. Zgrožena tim činom, tražila je da devojčicu upute na dalje lečenje, ali je umesto toga, dobila - otpusnu listu.

- Izbockale su joj obe ruke i noge, dok su istog dana u Institutu za majku i dete u Beogradu, gde su nas zbog ćerkinog lošeg stanja uputili lekari bolnice iz Pančeva, venu pronašli iz prve - ističe sagovornica Novosti, uz objašnjenje da im je uput za Pančevo dao pedijatar iz DZ u Plandištu.

U Institutu je ustanovljeno da devojčica ima tešku dehidrataciju i upalu srednjeg uha, dok su je u Vršcu lečili od virusa i blage upale pluća.

- Potpuno su omašili dijagnozu. Uši joj niko nije pregledao, a nisu joj davali ni infuziju, iako je sve vreme odbijala da jede i pije. Poslednjeg dana su infuzijom hteli da je podstaknu da mokri, kako bi uradili analize urina. Već tada je dehidrirala - ističe mlada majka, koja kod kuće ima i tromesečnog sina.

Devojčica je sada dobro i u petak je puštena kući iz beogradske ustanove. Direktor vršačke bolnice Jon Omoran u petak nije odgovarao na pozive, dok je jedan pedijatar rekao da je dete imalo respiratorne probleme, te da nije bilo potrebe za upućivanje u drugu ustanovu.

Ovo je četvrti put za godinu dana da je vršačka bolnica tema medija. Najpre je u februaru otkriveno da je Višnja Đumić dve godine radila na dečjem odeljenju sa lažnom diplomom Medicinskog fakulteta u Novom Sadu. Krajem avgusta Ognjen Paunović (8) preminuo je od sepse zbog pucanja slepog creva i, kako tvrdi njegova majka, neadekvatnog lečenja. Samo tri nedelje kasnije, umrla je - Milica Bogdan (9) od još neutvrđene bakterijske infekcije. Nijedan od ovih slučajeva još uvek nema epilog, pišu Novosti.

Autor: Novosti

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.