Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Feb.2009, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vojvođanski sindikat u zdravstvu traži obećanu pomoć
NOVI SAD - Sindikat zaposlenih u zdravstvu i socijalnoj zaštiti Vojvodine izrazio je "ogromno nezadovoljstvo" što radnici u pomenutim oblastima nisu primili novčanu pomoć od 5.000 dinara, koju su krajem prošle godine dobili zaposleni u drugim javnim službama.
"Od zahteva da dobiju taj novac uvećan za procenat inflacije zaposleni u zdravstvu neće odustati, a istovremeno tražimo od granskog republičkog sindikata da pokrene pitanje odgovornosti ministra zdravlja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Tomice Milosavljevića zbog toga što nije obezbedio ta sredstva", dodaje se u današnjem saopštenju, koje je potpisala predsednica Pokrajinskog odbora pomenutog sindikata dr Dunja Civrić.
Sindikat, sem toga, traži da se najmanje plaćenim osobama u zdravstvu i socijalnoj zaštiti, fizičkim radnicima i spremačicama, grantuje minimalna plata, koja je u januaru iznosila 15.312 dinara.
"Smatramo, najzad, da je neophodno intenzivirati pregovore o posebnom kolektivnom ugovoru i što pre potpisati protokol o visini zarada zaposlenih u zdravstvu", zaključuje se u tekstu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











