Vojvodina preko zlatnog seta do 1/8 finala CEV kupa

Izvor: Radio 021, 21.Dec.2016, 21:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojvodina preko "zlatnog seta" do 1/8 finala CEV kupa

Odbojkaši Vojvodine NS seme plasirali su se u 1/8 finala CEV kupa pošto su u revanšu protiv ukrajinskog Barkoma uspeli da slave u odlučujućem "zlatnom setu".

U meču odigranom u maloj sali Spensa, Vojvodina je slavila sa 3:0, po setovima 25:14, 25:22 i 25:20, da bi odlučujući "zlatni set" dobila rezultatom 15:13.

Iako su crveno-beli relativno lako dobili tri seta za svega 70 minuta igre, u odlučujućem je publika na nogama dočekala uzbudljiv završetak. Gosti >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << su bolje počeli i imali vođstvo od 8:5, ali su domaći odbojkaši uspeli da se vrate i na kraju iskoriste prvu meč loptu za konačan trijumf.

Podsetimo, Ukrajinci su prvu utakmicu dobili 3:1, pa su Novosađani morali da ovaj meč okončaju najmanje istim rezultatom.

Vojvodina će se za prolaz u četvrtfinale boriti protiv rumunske ekipe Arkada Galati, a prvi duel na programu je 18. januara.

Autor: 021.rs/foto: F. Bakić

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.