Izvor: B92, 28.Nov.2008, 05:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Vojvodina da ima svoju agenciju"
Novi Sad -- Vojvodina treba da dobije svoju radiodifuznu agenciju, izjavila je pokrajinska sekretarka za informacije Ana Tomanova-Makanova.
"RRA iz Beograda ni fizički, ni intelektualno ne može pokrivati celu teritoriju Srbije. Zato je treba decentralizovati i treba da postoji radiodifuzna ustanova, komisija ili se može zvati bilo kako, i za Sandžak, Beograd i Vojvodinu", kazala je Tomanova-Makanova za današnji novosadski "Građanski list".
Ocenila je da je praksa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pokazala da nije dobro voditi sve i odlučivati o svemu s jednog mesta.
Prema njenim rečima, Vojvodini je važan nadzor, kako bi moglo da se prati kako se sprovodi program na deset jezika čime se štiti javni interes građana Vojvodine.
Tomanova-Makanova je kazala da će pokrajina, ukoliko Statut Vojvodine bude potvrđen u Skupštini Srbije, dobiti važnu dimenziju i u pogledu javnog servisa Vojvodine.
Ona je navela da se zalaže za nastavak privatizacije, ali po održivom modelu, prihvatljivom za sve građane.
Prema njenom mišljenju, mediji bi trebalo da se privatizuju po "kombinovanom" sistemu - da deo vlasništva ostane lokalnoj samoupravi, deo da preuzmu zaposleni, a deo novi, privatni vlasnik.
Ana Tomanova-Makanova je ocenila da je do problema u privatizaciji, a zatim i do prekida privatizacije medija, došlo jer se u privatizaciju krenulo bez pravog nadzora, jasnog cilja, tačnih kriterijuma i smišljenog rada Agencije za privatizaciju.







