Izvor: B92, 28.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlast u Novom Sadu i dalje neizvesna
Novi Sad -- Predsedništvo DSS-a odlučilo je da ne podrži nijednu od dve suprotstavljene opcije u novosadskoj skupštini.
Takvom odlukom Demokratske stranke Srbije, partije okupljene oko Srpske radikalne stgranke, ali i one okupljene oko Demokratske stranke, ne mogu formirati skupštinsku većinu. Ovlašćeni pregovarač DSS-a za Novi Sad Gordana Matijašević, rekla je da je odluka o neučešću u gradskoj vlasti doneta zbog toga što je ta stranka dobila samo pet odsto glasova >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na lokalnim izborima u tom gradu.
Lider novosadskih demokrata, Goran Vasić, kaže za B92 da ovakvu odluku nije očekivao, jer je ona najlošije rešenje. "To je odluka, u stvari, da se ne donese nikakava odluka. Ja ovu odluku vidim možda kao želju da se dobije prilika da se još malo razmisli, iako je to dosta loše za naš grad", rekao je Vasić.
Inače, ukoliko se skupštinski organi ne konstituišu do 17. januara, sledi uvođenje prinudne uprave.















