Venecuela: Minimalac uvećan za 60%

Izvor: Radio 021, 02.Maj.2017, 10:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Venecuela: Minimalac uvećan za 60%

Predsednik Venecuele Nikolas Maduro naredio je povećanje minimalne zarade u toj zemlji za 60 odsto.

Radnici sa najnižom zaradom sada će, uz subvencije za hranu, imati plate oko 200.000 venecuelanskih bolivara mesečno, što je oko 45 evra na crnom deviznom tržištu.

To je treća odluka o povećanju plata u 2017. godini, i odnosi se na vladine službenike i vojsku, a doneta je mesec dana pošto su počeli protesti u Venecueli, koji su ponekad nasilni. Poglavar Rimokatoličke >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << crkve Franja ponudio je da posreduje između Madurove vlade i njegovih protivnika, ali je to opozicija odbila.

Gotovo svakodnevne demonstracije organizuju se u Venecueli već nedeljama, od kada je Vrhovni sud doneo odluku, koju je kasnije opozvao, da preuzme ovlašćenja parlamenta, a u sukobima s policijom poginulo je najmanje 20 ljudi.

Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.