
Izvor: Radio 021, 30.Maj.2019, 16:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Velika šteta u Bašaidu zbog nevremena
Na najmanje dvadeset mesta u Bašaidu prekinute su žice na elektro mreži usled nevremena.
Radnici EPS-a popravljaju kvarove od ranih jutarnjih sati.
"Veliki je problem, da se reše elektreoinstalacije, jer ima ljudi, ljudi imaju dosta stoke i muža da bi moglo da se reši. Dosta je drva počupano po selu. Čupana drva iz korena", objašnjava Bojan Mikalački, MZ Bašaid.
Na putu ka naselju Bikar na pale žice od elektroinstalacije su naišle ovce, pa ih je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << osam stradalo od strujnog udara. Taj deo puta bio je zatvoren dok nisu došli majstori. Sumnja se da se žica sa drugog voda pod naponom spojila sa žicama koje su bile bez struje. Malo je kuća koje nisu pretrpele oštećenje, a Goran Živanović je morao da pozove u pomoć prijatelje zbog štete koju je imao.
"Dva zida su pala. Crep ko što se vidi na šupu, na kuću, na terasi. Potučene roletne. Kajsija iščupana", kaže Goran Živanović.
Uz jak vetar u srednjem i severnom Banatu palo je za kratko vreme oko 30 litara kiše po kvadratnom metro. Zato su njive koje imaju udubljenja sada ispunjene vodom i preti opsanost da ovi usevi budu uništeni.
Autor: RTS
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.