Izvor: Radio 021, 26.Apr.2019, 16:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VIDEO: Papagaj uhapšen zbog pomaganja narko-dilerima
Brazilski policajci suočili su se sa čudnom situacijom kada ih je pred raciju razotkrio papagaj, koji je počeo da krešti kako bi upozorio svoje vlasnike na opasnost.
U prestonici najsiromašnije brazilske države Pjaui, policija se pripremala da izvede raciju na skriveno postrojenje za proizvodnju kreka. Sav trud u šunjanju umalo im nije upropastio nebičan pernati čuvar.
Čim ih je ugledao papagaj je krenuo da krešti: "Mama, policija, policija!"
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 <<
Uprkos upozorenju, policija je uspela da uhvati lokalni par koji je proizvodio krek - derivat kokaina u kristalnom stanju.
"Mora da je bio naučen. Čim nas je video počeo je da krešti", rekao je jedan policajac, koji takođe ističe da su njegove kolege uhapsile i krilatog saučesnika.
Autor: RTS
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.


