VIDEO: Objavljen trejler za seriju Teror Ridlija Skota

Izvor: Radio 021, 31.Dec.2017, 16:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VIDEO: Objavljen trejler za seriju "Teror" Ridlija Skota

Nedavno je objavljen prvi trejler za TV seriju "Teror" Ridlija Skota, koja je zasnovana na istoimenom romanu Dena Simonsa.

Reč je o fikcionalizovanoj priči inspirisanoj misterioznim nestankom ekspedicije slavnog britanskog istraživača ser Džona Frenklina iz 1845. godine, čija je misija bila pronalaženje severozapadnog prolaza između Atlantika i Tihog okeana.

Svih 129 članova Frenklinove ekspedicije umrlo je nakon što su se brodovi "Teror" i "Ereb" našli zaglavljeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << u ledu, a ovaj događaj smatra se najvećom katastrofom u istoriji polarnog istraživanja. Olupina "Terora" otkrivena je na Arktiku prošle godine, čitavih 168 godina nakon nesreće.

Kao odgovor na pitanje šta se desilo u Severozapadnom prolazu 1845. godine, Simons nam u svom romanu "Teror" nudi zastrašujuću priču o sudbini mornara koji se suočavaju sa nezamislivom hladnoćom, višemesečnim mrakom, glađu, i – kao da sav taj užas već sam po sebi nije dovoljan – sa nepoznatom nemani iz leda.

Serija "Teror" imaće deset epizoda, a premijera se očekuje na kablovskoj mreži AMC 29. marta 2018.



Autor: Dnevnik

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.