VIDEO: 15 ljudi stradalo u tornadu u SAD

Izvor: Radio 021, 23.Jan.2017, 08:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VIDEO: 15 ljudi stradalo u tornadu u SAD

Zvaničnici su najavili da će se na jugoistoku SAD nastaviti nalet brzih i veoma jakih oluja, uključujući i tornade, u kojima je živote do sada izgubilo 15 osoba, a na desetine ih je povređeno.

Tornado u okrugu Kuk na jugu Džordžije protutnjao je kroz parking za kamp kućice i potpuno ga sravnio sa zemljom, ubivši tom prilikom sedam osoba, rekli su zvaničnici. U susednim okruzima je takođe bilo žrtava, uključujući i četiri osobe koje su juče poginule u tornadu u Misisipiju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Nacionalna meteorološka služba saopštila je da je moguće da će južna Džordžija, severna Florida i jugoistočna Alabama i noćas biti pogođene jakim tornadima, snažnim vetrom i krupnim gradom. Od oko 38 miliona ljudi koliko ih živi u tom regionu, za oko 4,8 miliona je procenjeno da su u području "visokog rizika" i upozoreni su da se pripreme na najgore.



Autor: Beta

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.