Izvor: Radio 021, 23.Jan.2017, 08:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VIDEO: 15 ljudi stradalo u tornadu u SAD
Zvaničnici su najavili da će se na jugoistoku SAD nastaviti nalet brzih i veoma jakih oluja, uključujući i tornade, u kojima je živote do sada izgubilo 15 osoba, a na desetine ih je povređeno.
Tornado u okrugu Kuk na jugu Džordžije protutnjao je kroz parking za kamp kućice i potpuno ga sravnio sa zemljom, ubivši tom prilikom sedam osoba, rekli su zvaničnici. U susednim okruzima je takođe bilo žrtava, uključujući i četiri osobe koje su juče poginule u tornadu u Misisipiju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
Nacionalna meteorološka služba saopštila je da je moguće da će južna Džordžija, severna Florida i jugoistočna Alabama i noćas biti pogođene jakim tornadima, snažnim vetrom i krupnim gradom. Od oko 38 miliona ljudi koliko ih živi u tom regionu, za oko 4,8 miliona je procenjeno da su u području "visokog rizika" i upozoreni su da se pripreme na najgore.
Autor: Beta









