Izvor: S media, 28.Mar.2010, 12:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Upola manji promet robe
Ukupan promet na Produktnoj berzi u Novom Sadu, od 22. do 26. marta, iznosio je 924 tone robe, što je za 42,29 odsto manje nego sedam dana pre, objavila je ta berza.
Finasijski obim prometa iznosio je 11,5 miliona dinara, odnosno 51,53 odsto manje nego nedelju pre.
Kako navode sa berze, o pasivnosti tržišta poljoprivrednih proizvoda govori i podatak o minimalnim cenovnim oscilacijama u toku nedelje, jer su jedino cene kukuruza i mineralnog djubriva AN blago varirale, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << dok je svim ostalim artiklima trgovano po jedinstvenim berzanskim cenama.
Prošlogodišnja pšenica standardnog kvaliteta bila je u blagom cenovnom porastu od nešto više od jedan procenat, ali je zaključen samo jedan posao u količini od 50 tona po ceni od 11,10 dinara za kilogram bez PDV-a.
Trgovalo se i pšenicom sa definisanom klasom kvaliteta B-1, i to u količini od 175 tona, po jedinstvenoj ceni od 11,30 dinara za kilogram bez PDV-a.
Ovogodišnji rod pšenice, po ceni od 8,50 dinara za kilogram bez PDV-a, prodat je u količini od 250 tona.
Kukuruzom se trgovalo u količini od 250 tona, u cenovnom rasponu od 10,80 do 11,00 dinara za kilogram bez PDV-a.
Postignuta prosečna cena kukuruza iznosila je 10,92 dinara za kilogram bez PDV-a, što je za 1,30 odsto više nego prethodne nedelje.












