Izvor: Glas javnosti, Srna, 21.Mar.2009, 02:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubili dilera deviza
BAČKA PALANKA - Bačkopalanačka policija je, posle deset dana traganja za nestalim Ilijom Mrđenom (53) iz obližnjeg Obrovca, našla njegovo telo prekjuče zakopano u ataru Nove Gajdobre, na lokaciji „Crveni salaš„.
Zbog sumnje da su ubili Mrđena, policija je uhapsila Željka Đ. (57) i njegovog sina Bojana Đ. (29) iz Bačke Palanke, koji su osumnjičeni da su 11. marta ubili Mrđena. Na mesto zločina ubrzo je stigla uviđajna ekipa iz novosadskog Okružnog suda, koju je predvodio >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sudija Borislav Mikitski. Ubice su žrtvu zakopale u plitko iskopanu jamu.
Klopka
Osumnjičeni za ubistvo danas će uz krivičnu prijavu biti sprovedeni na saslušanje kod istražnog sudije.
Mrđen je poslednji put viđen na bačkopalanačkoj zelenoj pijaci 11. marta, u popodnevnim časovima, gde se bavio dilovanjem deviza.
Radio preduzeću „Majevica“.
Šef službe za suzbijanje kriminaliteta Policijske uprave u Novom Sadu Saša Barjaktarević rekao je novinarima da su ubice od Mrđena uzele 600.000 dinara (oko 6.400 evra) u devizama i domaćem novcu, prenosi Srna.
„Bojan Đ. je namamio Mrđena u svoju kuću u Bačkoj Palanci pod izgovorom da će otkupiti veću količinu deviza. Kada je Mrđen seo za sto u kuhinji, usmrtio ga je udarcima bejzbol palicom po glavi“, rekao je Barjaktarević. Ubice su palicu i novac sakrile u šupi, a telo ubijenog umotali su u najlon kesu i zakopali.
Nestanak
Supruga ubijenog LJeposava Mrđen prijavila je nestanak muža 12. marta, navodeći da je nestao 11. marta na putu prema kući u poslepodnevnim časovima, a Policijska uprava u Novom Sadu odmah je objavila i sliku nestalog.
Ona je ispričala da je Ilija tog 11. marta pošao od kuće i poneo nešto preko 6.000 evra i nešto dinara, ali da posle 15.30 tog dana od njega nije bilo nikakvog traga, a mobilni telefon mu je bio nedostupan.
Telo ubijenog Mrđena poslato je na obdukciju u novosadski Zavod za sudsku medicinu. Osumnjičeni za ubistvo danas će uz krivičnu prijavu biti sprovedeni na saslušanje kod istražnog sudije.















