UNIVERZITET U NOVOM SADU OBELEŽAVA 50 GODINA RADA

Izvor: Kurir, 28.Jun.2010, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UNIVERZITET U NOVOM SADU OBELEŽAVA 50 GODINA RADA

BEOGRAD - Svečanom akademijom u Srpskom narodnom pozorištu, Univerzitet u Novom Sadu obeležava 50 godina rada, a svečanosti će prisustvovati potpredsednik vlade i ministar za nauku i tehnološki razvoj Božidar Đelić, predsednik pokrajinske vlade Bojan Pajtić i ministar prosvete Žarko Obradović.

Goste će pozdraviti rektor Miroslav Vesković, koji će tokom svečanosti uručiti povelju prijateljstva generalnom direktoru Naftne industrije Srbije Kirilu Kravčenku, a biće predstavljena >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i publikacija "Trajanje". Osnivač Univerziteta u Novom Sadu je AP Vojvodine i to je jedini državni univerzitet na teritoriji Pokrajine.

Univerzitet danas ima 14 fakulteta, gotovo 48.000 studenata i više od 3.000 nastavnika, saradnika i istraživača. Fakulteti UNS locirani su u četiri grada u pokrajini, u Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu u Somboru.

Filozofski fakultet u Novom Sadu najstarija je visokoškolska ustanova, osnovana još 1954. godine, a najmlađi član je Učiteljski fakultet na mađarskom jeziku osnovan u Subotici 2006. godine.

U svom sastavu ima i dva istraživačko-razvojna instituta, a prvi rektor bio je Lazar Stojković.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.